Avusturya’da Üniversite

Viyana üniversite veya Viyana Teknik Üniversitesi eğitiminin sadece bir diploma olmadığını, gelecekleri için prestijli ve tanınmış bir üniversitede eğitim almanın önemli olduğunu düşünen öğrenciler için mükemmel bir seçenek. Avusturya’da okumak öğrencilere başarılı bir geleceğin kapılarını açıyor. Avusturya üniversite sisteminde tüm üniversiteler devlet destekli olduğundan, üniversitelerin yıllık ücretleri sadece 1.500 Euro! Bu nedenle her yıl dünyanın pek çok ülkesinden binlerce öğrenci prestijli bir diploma ve ekonomik bir eğitim için Viyana üniversiteleri için başvuru yapıyor. Dilerseniz siz de prestijli Viyana üniversiteleri ne başvuru yapabilir, Viyana üniversitelerinde eğitim alabilir, geleceğiniz için mükemmel bir adım atabilirsiniz.

Avusturyada Üniversite Eğitimi Neden Çok Avantajlı?

Avusturya’da okumak prestij demektir.
Viyana üniversiteleri her yıl değişik ranking sıralamalarında hem dünya hem de Avrupa klasmanında dünyanın en iyi üniversiteleri arasında gösterilmektedir. Özellikle Viyana Üniversitesi dünya en iyi üniversiteler sıralamasında 70, Avrupa sıralamasında 9. sıradadır. Viyana’daki üniversiteler diplomanızı aldıktan sonra dünyanın her yerinde tercih edilmenizi sağlar.

Üniversite Sistemi ve Kabul Şartı
Avusturya da Lisans Eğitimi 3 yıl sürer, eğitim dili ise Almancadır. Sıfır Almanca bilgisiyle de Avusturya üniversitelerine şartlı kabul başvurusu yapılsa bile, Türkiye’de belli seviyede Almanca öğrenmeniz gerekmektedir. Üniversiteler öğrenciyi bir sene içerisinde Almanca öğrenmek şartıyla kabul eder. Öğrenciler Almanca eğitimini üniversitelerin anlaşmalı olduğu kurslarda alabilirler.

Avusturya’da üniversite eğitimi dünyanın en ekonomik eğitim fırsatlarından biridir.
Viyana üniversiteleri devlet tarafından desteklenmekte olup yıllık eğitim harçları sadece 1.500 Euro ‘dur. Yaşam giderleri bile hesaplandığında alacak olacağınız eğitimin maliyeti, Türkiye’de alacak olduğunuz eğitimden farklı bir maliyette olmayacaktır.

Avusturya’da Avrupa Vizyonu ve Entellektüel Gelişim Avantajı
Viyana Avrupa’nın kültür başkentidir. Viyana ayrıca defalarca dünyanın en yaşanılası şehri seçilmiştir. Üniversite eğitimi almak demek sadece kampüse gitmek değildir. Yaşadığınız şehir, arkadaşlarınız, kültürel faliyetleriniz, seyahat çeşitliliği vb. birçok etken bireysel gelişiminizin yapı taşlarıdır. Viyana üniversitelerinde eğitim size gerçek bir üniversite eğitimi deneyimi yaşatır.

Viyana’da Yaşam ve Sosyal Giderler
Viyana’da yaşıyor ve eğitim alıyor olmanın maliyeti Türkiye’deki büyük şehirlerden hiç farklı değildir. Türkiye’de eğitim alırken ve yaşarken yaptığınız giderlerin aynıyla Avusturya’da yaşayabilir ve eğitim alabilirsiniz.

Avusturya’nın diğer şehirlerindeki üniversitelere de öğrencilerimizi yerleştirmekteyiz.